JOQ Albania
Home

Blen “Durex” për të kaluar momente intime me kolegen, shkodrani përfundon në spital
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 11/04/2019 20:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqiptarët duket se janë ndërgjegjësuar sa i përket përdorimit të masave mbrojtëse gjatë kryerjes së marrëdhënieve seksuale.

Megjithatë, ato që supozohet t’i mbrojnë në të vërtetë, po iu hapin probleme dhe kjo për shkak të papërgjegjshmërisë së vetë atyre që i shesin.

Një i ri nga Shkodra ka treguar ditën e sotme në redaksinë e JOQ Albania, se për shkak të një prezervativi të skaduar, ai dhe kolegia e tij kanë përfunduar në spital me reaksion.

I riu shkruan:

Një problem shumë serioz sapo më ndodhi mua. Bleva një pako "Durex" dhe data në kuti ishte në rregull, ndërsa brenda kishte dy vite që kishte skaduar. Problemi vazhdon pasi un s’e pashë datën brenda para se ta përdorja dhe më krijoi një reaksion mua dhe koleges time. Isha në spital, më bënë një ultrakurten dhe më thanë  që është reaksion"

Më tej, ai shton:

Të gjitha pakot nën këtë logo kishin të njëjtin problem. Në kuti skadon në vitin 2020, por në brendësi është e 2017. U zura me farmacistin, ia hodha në tokë. Dhe m’u përgjigj: Nuk i prodhoj unë"

Epo, kujdes! Shikoni njëherë datën e skadencës, para se të filloni lojën.