JOQ Albania
Home

E hidhur/ Momenti kur Parisit i ndryshoi përgjithmonë peizazhi
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 15/04/2019 22:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e sotme, Franca humbi një pjesë, deri diku "të parikuperueshme" të historisë së saj.

Djegia e Katedrales Notre Dame në Paris do të ndryshojë ndoshta, përgjithmonë peizazhin e kryeqytetit francez.

CNN ka publikuar videon, ku shihet momenti i shembjes se një pjese çatie të katedrales 850-vjeçare.

Shembja e çatisë ka shkaktuar mjaft panik dhe sidomos, trishtim tek të gjithë dëshmitarët.

VIDEO: