JOQ Albania
Home

Jam përdhunuar 3 herë dhe mbeta shtatzënë, shokon me deklaratën aktorja me famë botërore
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 16/04/2019 1:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ashley Judd, aktorja me famë botërore ka treguar për herë të parë në publik një ngjarje të hidhur të jetës së saj, që ka lënë padyshim gjurmë në memorie.

E ftuar në konferencën ‘Women in the World Summit’, 50-vjeçarja ka treguar se në të kaluarën është përdhunuar tre herë. Ajo ka mbetur shtatzënë gjatë një prej përdhunimeve dhe zgjodhi që të abortonte fëmijën.

Deklarata e aktores:

Unë jam mirënjohëse që e kam bërë në mënyrë të sigurt dhe të rregullt. Nuk do të mundja dot kurrë të ndaja fëmijën tim me një përdhunues”.

Ashley Judd, tashmë 50-vjeçare, përveçse si aktore, njihet edhe si një aktiviste politike. Në aktrim, rolet më të spikatura të saj janë në filmat “Rubi në parajsë”, “Puth vajzat”, “Ku është zemra”, etj.