JOQ Albania
Home

‘’Do hyjnë, e them unë se do hyjnë’’/ Nervozohet keq Ngjela teksa flet për opozitën dhe bën atë që s’pritej
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 16/04/2019 7:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Avokati Spartak Ngjela ka marrë vëmendjen e të gjithëve gjatë një interviste. E themi këtë, pasi teksa fliste mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open” Spartak Ngjela ka thyer gotën e tij.

Mësohet se avokati u nxeh teksa ishte duke thënë se opozita e bashkuar do të hynte në zgjedhje.

Ai u shpreh kështu:

Do hyjnë, e them unë se do hyjnë. Si do të hyjnë? Ashtu siç edhe hynë herën e parë.”

E pasi tha këto fjalë ai theu gotën e tij. Kujtojmë këtu se Spartak Ngjela është një prej figurave që ka folur më së shumti për ‘’Reformën në Drejtësi’’. Madje nuk kanë qenë të pakta rastet kur ai ka thënë se në sajë të kësaj reforme do të dënohen gjithë politikanët e korruptuar.